Příběh

 
 

O mně

 

 

Jmenuji se Julia Polok. Jsem designérka a umělkyně. Od dětství jsem toužila stát se princeznou a následně královnou. V dnešním světě možná lépe manželkou majitele ropných polí. Taky jsem chtěla pomáhat druhým a navštívit země nepoznané. Během dlouhého hledání svého prince, jsem zkoušela různé aktivity, třeba malování na stěně v obývacím pokoji. A taky, díky nové mamčině šmince se mi povedl udělat můj první performance.

 

  
 

 

 

 A protože jsem odjakživa cílevědomá a tvrdohlavá, a princ stále nikde, vyměnila jsem své představy naivní princezny za práci na krásných šatech. V roce 2010 jsem díky finanční podpoře T-mobile uskutečnila středoškolskou charitativní modní přehlídku „Morušový květ“, kam jsem pár let přispívala svými modními výstřelky. Od navrhování šatů jsem postupně přešla na navrhování patternů a malování na látky. Avšak pořád mě něco táhlo do světa (asi tam čekal ten princ :D), a proto jsem se po gymplu v Českém Těšíně vydala za studiem do Bratislavy a potom do Polska, kde jsem studovala design  na Akademii výtvarných umění v Katovicích. Po Polsku následoval ještě výměnný pobyt Erasmus na Sheffieldu Hallam University v Anglii a pak ještě několik dalších zemí světa a to už se svým princem, ale to už je jiný příběh.

 

 

O Designu

Jsem designérka s metodologickým přístupem. Tvořím produkty, které odpovídají na potřeby uživatelů a řeší současné problémy společnosti. Unikátní, funkční a estetické objekty jsou výsledkem pozorování, analýzy, rozvoje a prototypování.

Cíle

• Sjednotit očekávání klienta s mojí vizí
• Dokonalost v každém detailu
• Jednoduchost a originalita

O Umění

Moje práce vychází z vášně objevování krásy a rozmanitosti světa se zaměřením na struktury a vzory přírody. Studovala jsem na Akademii výtvarných umění v Katovicích – v Ateliéru vizuálního umění pod vedením dr hab. Zbigniewa Furgalinského. V rámci pobytu v Bratislavě jsem zdokonalovala své malířské umění v ateliérech následujících známých umělců m.j. akad. soch. Miro Pribiša, akad. mal. Stanislava Harangózy, akad. mal. Emila Fulky a akad. mal. Anky Čemické.
 
Od 2016 jsem členem Polského sdružení umělců v České republice.